Prední dodavatelé


Naše podnikání je chráněno Centrálním registrem dlužníků

Naše podnikání je chráněno Centrálním registrem dlužníků

Aktuality ELAK EZS CCTV, kamery Klimatizace Další služby Adresa Zákaznická podpora Antény, satelity, DV
A+ A A-
VELIKOST PÍSMA:

Proč číst manuál?

Bezpečnost je stav vlastní nedotknutelnosti, vybudovaný bezpečnostními systémy a opatřeními.

  • Kdy je vlastně třeba uživatelský návod k elektronice? V podstatě kdykoli, kdy máme v rukou nové (nebo lépe řečeno neznámé) zařízení. Elektronika, zvláště bezpečnostní systémy, není dejme tomu lopata, k níž nikdo návod nepotřebuje, je to věc relativně složitá a dobře sloužit může jen tomu, kdo s ní kamarádí a umí ji ovládat.
  • Zásadně není ostuda číst návod (i když osobně znám lidi, kteří hrdě tvrdí, že žádný manuál nepotřebují - a zbytečně pak volají a ptají se, jak se to dělá, nebo si rovnou stěžují, že jejich technologie nepracuje korektně), byť bychom v návodu třeba našli jen to, co už víme. Alespoň to tedy víme jistě. Víme proč na úvod návodu uvádíme tu klasickou formulaci: „...před prvním použitím si pečlivě prostudujte tento návod...“. Díky znalosti návodu se totiž lze vyvarovat různých zklamání a někdy i poškození přístrojů.
  • Dále je návod dobrou pomůckou pro zjištění provozních podmínek zařízení (rozsah pracovních funkcí, rozměrů, teplot, citlivost média apod.).
  • Pro volbu správného užívání a ovládání platí, chová-li se přístroj „divně“, pak lze právě s pomocí návodu zjistit, jestli je to závada nebo třeba jen špatné nastavení či uživatelská chyba.
  • Manuál se často hodí i po delší době, nejen když je přístroj nový - bezpečnostní aplikace jsou dost složitá zařízení, a tak se nezřídka stává, že si uživatel na nějakou funkci nemůže vzpomenout.
  • Obecně je tedy docela potěšitelný fakt, že naši klienti po návodech touží a myslím, že je i čtou.
- aktualizoval JRD, 07.04.2010 ve 14:50 -
 
Copyright © 2008-2020 ELAK   elak@elak.cz